Ομάδα 27 μαθητών και μαθητριών του σχολείου μας, μέλη του Πολιτιστικού Προγράμματος "Η Θεολογία συνδιαλέγεται με το σύγχρονο κόσμο", συνοδευόμενοι από τους υπεύθυνους εκπαιδευτικούς του προγράμματος κ.κ. Γκουτσούλα Χρήστο και Σεΐτη Γεώργιο και τον διευθυντή κ. Κουτσή Ηλία, συμμετείχε με μεγάλη επιτυχία στο 4ο Πανελλήνιο Μαθητικό Συνέδριο Θεολογίας που πραγματοποιήθηκε στο Πολιτιστικό Συνεδριακό Κέντρο του Δήμου Ηρακλείου Κρήτης το Σαββατοκύριακο 17-18 Μαρτίου 2018 με τις ακόλουθες τρεις παρουσιάσεις:

1. «Η ζωή μετά: θρησκευτικές αντιλήψεις και σύγχρονες αναζητήσεις»
  2. «Διακονία και Παιδεία: η προσφορά των Νεομαρτύρων Κοσμά Αιτωλού και Γεωργίου Νεαπολίτη στο υπόδουλο Γένος»
  3. «Η θρησκευτική ταυτότητα των Ελλήνων της Μικρασίας: ένα ταξίδι στις μνήμες μέσα από τα εκθέματα του Μουσείου Μικρασιατικού Ελληνισμού "Φιλιώ Χαϊδεμένου"»

Την ομάδα αποτελούσαν οι ακόλουθοι μαθητές και μαθήτριες:

Περισσότερα για το Συνέδριο μπορείτε να βρείτε εδώ